Emirates, tanie bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii, tanie loty. Kompleksowa obsługa podróży dla firm. Promocje lotnicze. Parkingi Lotniskowe .Bilety lotnicze. Organizacja podróży służbowych. Najtańsze Bilety lotnicze do USA. Online Bilety Lotnicze Online. Podróże firmowe.

Wybraliśmy się w te strony, ponieważ chcieliśmy się przekonać, czy Azory są tak piękne, jak w folderach. Zabraliśmy ze sobą naszą pięciomiesięczną córeczkę. Uznaliśmy, że łagodny klimat i spokojne zwiedzanie wysp, nie będą dla niej zbyt męczące.

 

madera

 

Lecieliśmy z Warszawy przez Frankfurt do Lizbony a stamtąd na wyspę Sao Miguel. Zatrzymaliśmy się w hotelu w Furnas i zwiedzaliśmy okolicę wynajętym samochodem oglądając cuda natury niespotykane w naszym klimacie. Już na terenie naszego hotelu znajdował się wielki, przepiękny ogród i basen z ciepła wodą pochodzącą z gorącego źródła. To właśnie gorące źródła – Caldeiros – zrobiły na nas największe wrażenie. Unosi się nad nimi gęsta para wodna a ziemia wokół jest tak gorąca, ze tubylcy pieką w niej ryby umieszczając w specjalnych kopcach.
Dokoła jeziora Lagoa da Furnas prowadzi piękny szlak z egzotyczna roślinnością. Piękne kwiaty niespotykane u nas, tam ożywiały lasy, łąki, a nawet pobocza dróg. Charakterystyczne dla tych wysp są sterlicje królewskie. Zwiedzając tę wyspę zatrzymaliśmy się również w uroczym miasteczku Ponta Delgada.

 

 

madera

 

Drugą część podróży spędziliśmy na Maderze. Przelecieliśmy na tę wyspę z Sao Miguel azorskimi liniami lotniczymi. Zatrzymaliśmy się w Funchal – głównym mieście Madery . Wybraliśmy się tam na mały rejs statkiem. Niestety nie udało nam się zobaczyć delfinów ale spotkaliśmy latające ryby i podziwialiśmy piękne skaliste wybrzeże Madery. Niezwykłą atrakcja była też przejażdżka serpentynami prowadzącymi wokół wyspy. Można było zobaczyć z bliska skały wybrzeża i strome zbocza nad brzegiem oceanu. Pod niewielkimi wodospadami przejeżdżaliśmy wykutymi w skale tunelami.

 

 

madera

 

Zwiedziliśmy Santanę, w której można obejrzeć maleńkie, urocze domki kryte strzechą takie, w jakich kiedyś mieszkali mieszkańcy tych terenów. Następnie ogród botaniczny w Funchal z jego kolekcją kaktusów, kolorowymi dywanami z kwiatów i przechadzającymi się białymi pawiami królewskimi. W miasteczku Monte główną atrakcją dla turystów jest zjazd stromą ulicą w dół specjalnymi saniami. Wybraliśmy się także do wodospadu Risco i na wschód słońca na szczyt Pico de Areir (1810 m npm). Ostatniego wieczoru obejrzeliśmy zachód słońca na molo w Funchal, jedliśmy słodkie pieczone kasztany i sączyliśmy wino Maderę.

 

 

madera

 

Wracając do Polski znowu zatrzymaliśmy się na kilka godzin w Lizbonie i odwiedziliśmy nasz ulubiony klasztor Hieronimitów i wierzę w Belem.
Córcia dzielnie przeżyła siedem lotów samolotem, jazdy serpentynami i wszelkie spacery. To były niezapomniane chwile. Chętnie wrócilibyśmy tam jeszcze.

 

 

madera

tanie loty tanie bilety lotnicze
tanie loty
11/07/18
Australia, Azja i Nowa Zelandia z Krakowa razem z FlyDubai czytaj więcej ›
13/04/18
Bilety do Australii i Nowej Zelandii z jedną przesiadką PLL LOT czytaj więcej ›
03/04/18
Targi Kanton - edycja wiosna 2018, bilety lotnicze, kolejowe, transfery, hotele, ubezpieczenia, wizy. Kompleksowa obsługa wyjazdu na targi. czytaj więcej ›
03/03/17
Bilety lotnicze do Australii i Nowej Zelandii na rok 2017, specjalne ofert dla osób do 30 lat, przeloty w jedną stronę. czytaj więcej ›
Korzystając z naszej witryny, użytkownik zgadza się na wykorzystywanie przez nas plików cookie zgodnie z zasadami dotyczącymi plików cookie, więcej...

Wszelkie prawa zastrzeżone - www.FunFly.pl © 2007 - 2013 - Najnizsze Ceny Biletow Lotniczych / Promocje lotnicze / Tanie bilety lotnicze online / Bilety Lotnicze do Australii / Parkingi Lotniskowe


Opublikowane na stronie www.funfly.pl materiały, informacje lub ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Biuro Podróży FunFly.pl zajmuje się profesjonalną obsługą Państwa podróży, zarówno prywatnej jak i służbowej. Na Państwa życzenie zarezerwujemy tanie bilety lotnicze, poczynając od najtańszej klasy ekonomicznej bo klasy business oraz first. Sprawdź u nas ceny biletów lotniczych online oraz promocje lotnicze.

Współpracujemy z Aeroflot, Cathay Pacific, Qatar Airways, Air France, LOT, Lufthansa, Singapore Airlines, British Airways, Emirates, Czech Airlines, Austrian, Swiss, Finnair, Iberia, Malev, SAS, Alitalia, KLM, American Airlines, Darmowe loty, zdjęcia i filmy lotnicze z powietrza

Blog o podróżach: KochamLatanie